Implantologia to prężnie rozwijająca się dziedzina, również w stomatologii. Implanty zębów mają za zadanie odtworzyć te naturalne, a także poprawić estetykę uśmiechu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat implantów, leczenia i ich ceny? Przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się więcej.
Czym jest implant?
Implanty to metalowe śruby lub ramy, które mają za zadanie zastąpić korzenie zębów. Na wszczepione implanty zakłada się śruby, dzięki którym można zamocować sztuczne zęby. Mosty, czy korony, które są osadzone na implantach, nie przemieszczają się, co ma bardzo duży wpływ na komfort pacjenta przy spożywaniu posiłku, czy nawet podczas rozmowy.
Implanty zębów – dlaczego warto?
Leczenie implantologiczne pomaga pacjentom, którzy zmagają się z ubytkami zębów, czy też z całkowitym bezzębiem. Implanty wypełniają miejsce na ząb i idealnie wpasowują się do całego zgryzu. Dzięki temu wyglądają one jak prawdziwe zęby. Dzięki implantologii przywracamy pacjentowi komfort w codziennym funkcjonowaniu i estetyczny wygląd uśmiechu. Wszczepienie implantu daje możliwość dalszego upiększania uśmiechu, dzięki protetyce stomatologicznej (korony, mosty, licówki).
Implanty zębów umożliwiają rezygnację z protez. Dzięki temu nie trzeba martwić się o niepoprawną i niewyraźną wymowę. Rezygnacja z protez oznacza też duży komfort. Implanty pozwalają zapomnieć o niewygodnych, wypadających konstrukcjach protetycznych.
Plan leczenia w Denti-Med
W Denti-Med plan leczenia zawsze ustalamy indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem. Początkowo wykonujemy skan wewnątrzustny oraz zdjęcie tomograficzne. Następnie stomatolog proponuje możliwości leczenia oraz planuje jego przebieg. Lekarz przedstawia również spodziewane efekty. Dzięki temu możesz wybrać najodpowiedniejsze dla siebie.
Jak wygląda leczenie implantologiczne?
Leczenie implantami zębów zazwyczaj składa się z kilku etapów. Dobieramy je indywidualnie do każdego przypadku. Leczenie standardowo odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zanim lekarz przejdzie do zabiegu, odbywa się wizyta konsultacyjna. Podczas jej trwania sprawdza stan zdrowia jamy ustnej pacjenta. Następnie wykonuje badanie RTG i tomografii komputerowej. Dzięki temu lekarz może sprawdzić stan kości, a w efekcie zaplanować przebieg całego leczenia.
Na początku stomatolog nacina dziąsło i wykonuje otwór (łoże implantu) w kości szczęki lub żuchwy, aby móc wprowadzić materiał. Jest to wykonywane za pomocą specjalnych wierteł chirurgicznych. Następnie ortodonta umieszcza materiał w przygotowanym łożu implantu i zszywa dziąsło w odpowiedni sposób. W trakcie gojenia się rany pacjent może nosić protezę tymczasową. Szwy usuwane są po upływie około tygodnia.
Po wygojeniu i uformowaniu dziąsła montujemy implanty. Założenie nowego zęba odbywa się po upływie około 3-6 miesięcy. Krótszy okres obowiązuje w przypadku wprowadzenia śruby w kość żuchwy, natomiast dłuższy w kość szczęki.
Implanty zębów – cena
Na cenę implantów zębów składa się wiele czynników, jest to kwestia indywidualna. Zazwyczaj lekarz podaje ją po zaplanowaniu przebiegu całego leczenia. Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest przybliżony koszt leczenia odwiedź zakładkę cennik.