Implanty Wieliczka

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem zębów. W implantologii uzupełnieniu podlega zarówno korona zębowa, jak i korzeń, co odróżnia ją od innych sposobów leczenia. Wskazaniem do założenia implantów są braki w uzębieniu, ale także całkowite bezzębie i nietolerancja protez wkładanych.

Implantologia, implaty wieliczka ul. Klaśnieńska 16

implantologia

Umów wizytę

Implanty Wieliczka – odzyskaj radość z uśmiechu

Implantologia jest jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia ubytków zębów. To metoda, która zapewnia pacjentowi nie tylko bardzo duży komfort, ale jednocześnie bezpieczeństwo. Implanty zębów, które wszczepiamy w naszej klinice w Wieliczce pozwalają odzyskać dawną radość z uśmiechu, poprawiając jego estetykę. Dzięki nim można również cieszyć się pełną funkcjonalnością górnej i dolnej szczęki. Kolejną ważną zaletą jest pełna swoboda w kwestii spożywania pokarmów.

Implantologia Kraków – kiedy warto zdecydować się na taką metodę leczenia?

Implantologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Przekłada się to nie tylko na szybkość, ale również jakość samego leczenia. Obecnie jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie dla pacjentów, którzy zmagają się z brakami w uzębieniu. Decydując się na wszczepienie implantu można uniknąć wielu poważnych konsekwencji, z jakimi wiąże się brak zęba. Zabieg w naszym gabinecie stomatologicznym pozwoli wyeliminować ryzyko związane z przesuwaniem się innych zębów w stronę luki oraz usunąć defekt estetyczny. Szybka interwencja to także sposób na ograniczenie problemów z żuciem i gryzieniem.

 

Implanty zębów wszczepiane w naszej klinice blisko Krakowa to rozwiązanie dla osób, które utraciły ząb, kilka zębów lub wszystkie z nich. Zabieg jest też polecany pacjentom, u których widoczny jest brak zawiązków zębów stałych lub nie tolerują protez wkładanych. Zadaniem implantów jest nie tylko zastąpienie utraconego uzębienia, ale również ochrona pozostałych zębów przed odchylaniem i obracaniem. 

 

Przyczyny ubytków mogą być różne, jednak najczęściej są wynikiem urazu, choroby, wypadku lub braku higieny jamy ustnej. Na implanty stomatologiczne w mieście Kraków mogą też zdecydować się osoby, których zęby są w tak złym stanie, że ich leczenie byłoby nie tylko długie, ale jednocześnie bardzo kosztowne, zaś szanse zachowania niewielkie. W takim przypadku lepszym i korzystniejszym finansowo rozwiązaniem jest implant zęba, bowiem jego cena jest niższa. Ponadto zostanie z nami na długie lata.

Wieliczka implanty – dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zabieg?

Wszczepienie implantów to jedna z najlepszych opcji dla osób, którym zależy na poprawie estetyki uśmiechu. Luki w uzębieniu mogą w dużym stopniu obniżyć pewność siebie oraz utrudnić kontakty towarzyskie. W praktyce jest to zatem sposób na podniesienie swojego komfortu i jakości życia oraz pozbycie się kompleksów, które towarzyszyły nam przez długi czas. Dobry implantolog w mieście Kraków zaproponuje leczenie, które jest jak najlepiej dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych pacjenta. Decydując się na zabieg w naszym gabinecie stomatologicznym można liczyć również na przywrócenie radości ze spożywania posiłków. Implanty pozwalają na swobodne jedzenie wszystkich pokarmów, nawet tych bardzo twardych, wymagających dokładnego gryzienia.

 

Kolejną bardzo ważną zaletą jest odzyskanie wyraźnej mowy, co także może przyczynić się do zwiększenia pewności siebie w kontaktach towarzyskich. Implanty są wygodnym rozwiązaniem również z tego względu, że wymagają takich samych czynności higienicznych jak naturalne zęby. Wystarczy zatem regularnie je szczotkować, czyścić nitką dentystyczną oraz płukać specjalnymi preparatami. W przypadku protez konieczne są dodatkowe zabiegi, które zajmują więcej czasu.

Implanty zębowe Kraków – jak wygląda zabieg w naszym gabinecie?

Zabieg wszczepiania implantów w naszym gabinecie jest w pełni bezpieczny, a przy tym mało inwazyjny. Może być wykonany u osób powyżej 18. roku życia. Jak wygląda cały proces?

 

  • Zawsze zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Jego celem jest uzyskanie informacji o stanie zdrowia oraz zidentyfikowanie ewentualnych przeciwwskazań (np. paradontozy lub próchnicy).

 

  • Kolejnym krokiem są badania diagnostyczne polegające na zbadaniu jamy ustnej. Wykonuje się też zdjęcia tomograficzne. Pozwala to na określenie metody wszczepienia.

 

  • Nasi specjaliści przygotowują szablon chirurgiczny, który odwzorowuje szczękę pacjenta. Dzięki niemu można zaplanować rozmiar implantów oraz ich kształt.

 

  • Implanty, które wykorzystujemy w naszym gabinecie w okolicach Krakowa mają postać tytanowych śrub lub ram. Wszczepia się je w kość szczęki lub żuchwy, pod powierzchnię dziąsła. Implant ma pełnić funkcję korzenia zęba. Aby możliwe było wszczepienie, należy nawiercić niewielkie otwory w kości. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym.

 

  • Kolejnym krokiem jest założenie korony tymczasowej, dopasowanej kolorem do naturalnego odcienia zębów. Po 7-10 dniach pacjent musi ponownie zjawić się w naszym gabinecie na zdjęcie szwów.

 

Ostatni etap leczenia to osteointegracja, czyli proces zrastania się tkanki kości z implantem. Zazwyczaj trwa on do 5 miesięcy. Po tym czasie można założyć ostateczną koronę. Ile kosztuje implant zęba? Cena jest uzależniona m.in. od jego rodzaju. W naszym gabinecie wszczepiamy zarówno implanty śródkostne (w kość szczęki lub żuchwy), jak i podokostnowe (umieszczane na kości poniżej tkanki dziąsła).  W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.