A-ligner nakładki ortodontyczne

Nakładki ortodontyczne A-ligner to bardzo cienkie, przezroczyste nakładki, które służą do korygowania wad zgryzu i skrzywień zębów. Stanowią doskonała alternatywę dla stałego aparatu ortodontycznego, ze względu na to, że można je wyjąć samodzielnie i w każdej chwili. Jest to bardzo wygodna i estetyczna metoda leczenia ortodontycznego.

Nakładki ortodontyczne, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16

nakładki ortodontyczne

Umów wizytę

Czym są nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne, czyli inaczej aparaty nakładowe to szyny stosowane w leczeniu ortodontycznym. Służą korekcji małych wad i są alternatywą dla aparatów stałych. Wybierane są głównie ze względu na ich komfort użytkowania oraz przeźroczystą konstrukcję. Za pomocą tej metody leczone są wady zgryzu i skrzywienia zębów. Do tego są to aparaty ruchome, czyli można je samodzielnie zdejmować z jamy ustnej.

Podczas leczenia ortodontycznego pacjent musi regularnie zmieniać nakładki na nowe, aby stopniowo ustawiać zęby w odpowiednich pozycjach, aż do zamierzonego efektu prostych zębów.

Nakładki A-ligner – dla kogo są dedykowane?

Alignery są stworzone z myślą o pacjentach z niewielkimi nieprawidłowościami w ustawieniu zębów. Są alternatywą dla tych, którzy nie potrzebują aparatu stałego. Tego typu aparaty nakładkowe świetnie poradzą sobie z nieznacznymi wadami (np.: rotacja zęba).

Aparaty nakładkowe również mogą znaleźć swoje zastosowanie po standardowym leczeniu ortodontycznym (z wykorzystaniem aparatu stałego) w celu zapewnienia retencji.

Zalety nakładek ortodontycznych typu A-ligner

Charakterystycznymi zaletami tego typu rozwiązania ortodontycznego są:

  • komfort i wygoda,
  • łatwość w obsłudze,
  • zachowanie higieny podczas użytkowania,
  • estetyka,
  • nieinwazyjność,
  • przystępność cenowa,
  • dostosowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak wygląda plan leczenia?

Plan leczenia jest ułożony według potrzeb pacjenta. Oczekiwania zostaną skonsultowane z lekarzem, który zaproponuje najlepsze rozwiązania, tak aby uzyskać zamierzony efekt.

Aby stworzyć nakładki ortodontyczne potrzebny jest obraz uzębienia pozyskany za pomocą skanera wewnątrzustnego Carestream. Następnie skan w formie trójwymiarowego obrazu przekazywany jest do laboratorium, gdzie tworzone są specjalnie spersonalizowane nakładki.

Następnie pacjent, który otrzymał nakładki powinien stosować się do zaleceń stomatologa, aby leczenie potoczyło się zgodnie z planem. Nakładki należy zmieniać po 14 dniach użytkowania przez około 2-3 miesiące. Należy również kontrolować zachodzące zmiany w gabinecie stomatologicznym.