Endodoncja Wieliczka - leczenie pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne to inaczej zwane leczenie kanałowe. Polega ono na rozpoznawaniu oraz leczeniu chorób miazgi zębowej, ale także stosowane jest w przypadku złamania zęba oraz gdy pojawiają się wskazania protetyczne. Oprócz tradycyjnej metody leczenia, stosuje się również leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Endodoncja, leczenie kanałowe pod mikroskopem, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16

endodoncja wieliczka

Umów wizytę

Endodoncja mikroskopowa Wieliczka – nowoczesna metoda leczenia

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, jest niezbędna w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Zazwyczaj jest to wynik nieprawidłowo leczonej lub zaniedbanej próchnicy. Może też okazać się ratunkiem dla osób, które doznały poważnego urazu zęba. Dzięki zabiegom przeprowadzanym w naszym gabinecie jesteśmy w stanie uratować ząb przed ekstrakcją. Wykorzystanie nowoczesnych technik i urządzeń, w tym mikroskopu, sprawia, że cały proces jest nie tylko bezbolesny, ale również bardzo precyzyjny. Skuteczne leczenie wymaga zatem tylko jednej wizyty.

Leczenie kanałowe Kraków – kiedy należy je przeprowadzić?

Endodoncja koncentruje się wokół schorzeń związanych z miazgą zęba oraz tkankami okołowierzchołkowymi. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w mieście Wieliczka jest prowadzone w sytuacji, gdy stan zapalny wokół kości oraz zapalenie miazgi są tak zaawansowane, że nie da się już ich odwrócić. Niestety pacjenci, którzy zmagają się z takimi problemami skarżą się na silny ból, który zazwyczaj skłania ich do wizyty w gabinecie. Zgorzel miazgi jest wywołany działaniem bakterii beztlenowych. Może mieć postać stanu zapalnego, a w skrajnych przypadkach nawet martwiczego. Brak leczenia skutkuje zapaleniem tkanki okołowierzchołkowej. Kolejną przyczyną może być bardzo zaawansowana próchnica lub wcześniejsze nieprawidłowe leczenie kanałowe.

 

Warto zaznaczyć, że początkowymi symptomami zapalenia miazgi są ćmienie zęba oraz nadwrażliwość na zimno lub słodki smak. Endodoncja w mieście Kraków jest jedynym sposobem na uratowanie zęba w sytuacji, gdy tkanka jest już całkowicie zmieniona chorobowo. Ta metoda jest też zalecana w sytuacji, gdy doszło do martwicy zęba, uległ on pęknięciu lub był już wielokrotnie poddawany zabiegom. Wprowadzenie leczenia endodontycznego na odpowiednim etapie pozwoli uniknąć pojawienia się ropnia, który powoduje bardzo silny ból i nadwrażliwość.

Endodoncja mikroskopowa Kraków – dlaczego warto zdecydować się na tę metodę?

Nasze centrum Denti-Med w Wieliczce koło Krakowa stosuje nowoczesne metody leczenia kanałowego zęba. Wykorzystanie mikroskopu pozwala dotrzeć do najwęższych kanalików zębowych i usunąć z nich miazgę. Endodonta może zatem uzyskać bardzo szczegółowy obraz leczonego zęba, z uwagi na możliwość kilkukrotnego powiększenia. Skutkiem tego jest znaczne skrócenie nie tylko samego zabiegu, ale jednocześnie okresu rekonwalescencji. Podstawą skuteczności leczenia jest dokładne oczyszczenie kanałów. Dzięki mikroskopowi nasi specjaliści mogą działać bardzo precyzyjnie i starannie. Kolejną ważną zaletą jest bezbolesny charakter samego zabiegu.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w mieście Kraków w dużym stopniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia zęba, jego struktury i otaczających tkanek. Powiększony obraz sprawia, że specjalista ma większą kontrolę nad narzędziami. Stomatolodzy pracujący w naszym gabinecie na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Warto wspomnieć również o wydłużeniu żywotności zęba. Lepsze oczyszczenie kanałów przekłada się na długotrwały sukces leczenia. W efekcie można cieszyć się zdrowym zębem przez długi czas. 

 

Kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem w Krakowie to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć powikłań oraz wtórnych infekcji. Decydując się na tę metodę, ryzyko niepowodzenia zabiegu jest minimalne. Kolejne zalety to szybsze gojenie się tkanek i komfortowa rekonwalescencja.

Jak wygląda leczenie kanałowe w naszym gabinecie?

Leczenie kanałowe to wymagający zabieg, co wynika m.in. ze skomplikowanego wnętrza zęba i samych kanałów oraz niewielkiego pola zabiegowego. Wymaga zatem bardzo dużej precyzji oraz koncentracji. Dzięki mikroskopowi można jednak w dużym stopniu powiększyć obraz komory zęba i oczyścić kanały. Dobry endodonta w mieście Kraków jest w stanie wykonać to w sposób bardzo dokładny i w pełni bezpieczny. Jak przebiega zabieg w naszym gabinecie Denti-Med?

 

  • Pierwszym krokiem jest zbadanie jamy ustnej. Stomatolog musi sprawdzić stopień uszkodzenia zęba. Ponadto zawsze przeprowadzamy wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Konieczne jest też wykonanie zdjęcia RTG. Na jego podstawie możemy poznać stan kanałów oraz stwierdzić istnienie zmian okołowierzchołkowych.

 

  • Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Następnie specjalista otwiera komorę zęba, posługując się wiertłem stomatologicznym. Musi też zbadać długość kanałów. W tym celu wykorzystuje się endometr.

 

  • Kolejne czynności polegają na usunięciu zakażonej i martwej miazgi z kanałów oraz komory, przy pomocy specjalnych miniaturowych narzędzi. Mikroskop zapewnia odpowiednie powiększenie, dlatego stomatolog może dotrzeć nawet do wąskich kanalików.

 

  • Po oczyszczeniu kanałów konieczne jest ich zdezynfekowanie. Następny krok to poszerzenie i udrożnienie tkanek. Dopiero wtedy można przejść do ich wypełnienia. W tym celu wykorzystuje się ćwieki gutaperkowe, pokryte uszczelniaczem. Następnie wykonuje się jeszcze jedno zdjęcie RTG. Ostatnim krokiem jest odbudowa zęba.

 

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Cena zabiegu w naszym gabinecie jest uzależniona m.in. od liczby kanałów oraz wielkości ubytku. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć w cenniku znajdującym się na stronie.