Ortodonta – Wieliczka, Kraków i okolice

Szukasz specjalisty, który zdiagnozuje Twoją wadę zgryzu? A może planujesz rozpocząć leczenie u swojego dziecka? Interesuje Cię ortodonta w Wieliczce? Zapraszamy do naszego gabinetu Denti-Med. Pomagamy przywrócić piękny uśmiech u naszych pacjentów.

ortodoncja, ul. Klaśnieńska 16

ortodoncja wieliczka

Umów wizytę

Wieliczka i Kraków – ortodonta w Twojej okolicy

W naszym gabinecie Denti-Med znajdziesz pełny zakres usług stomatologicznych. Specjalizujemy się m.in. w ortodoncji, protetyce, a także w chirurgii stomatologicznej.

Denti-Med jest położony w centrum Wieliczki, jednak przyjeżdża do nas również wielu pacjentów z Krakowa. Dobry ortodonta to wystarczający powód, aby odwiedzić nasze miasto. Do tego dochodzi krótszy czas oczekiwania na wizytę i dogodne terminy. Jeśli więc wpisujesz w wyszukiwarkę hasła typu „ortodonta Kraków” albo „ortodonta dziecięcy Wieliczka”, zapisz sobie nasz adres: ul. Klaśnieńska 16, Wieliczka.

Ortodonta dziecięcy w Kraków lub w pobliżu

Wybór dobrego ortodonty w Krakowie lub pobliskich miejscowościach jest szczególnie istotny, jeśli szukasz lekarza dla swojego dziecka. W tej sytuacji warto zdecydować się na leczenie prywatne, a nie w ramach NFZ. W przypadku NFZ należy nastawić się na bardzo długi czas oczekiwania na termin wizyty – a często konieczne jest podjęcie leczenia jak najwcześniej. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Fundusz nie refunduje niektórych rodzajów aparatów stałych.

Oprócz tego, wybierając nasz gabinet Denti-Med, zyskujesz dostęp nie tylko do specjalistów, którzy nieustannie aktualizują swoją wiedzę, ale także do najnowocześniejszych metod leczenia oraz zaawansowanego sprzętu.

Ortodonta w Wieliczce podpowiada: kiedy założyć aparat ortodontyczny?

Pamiętaj, że decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego podejmuje lekarz ortodonta na podstawie oceny indywidualnego przypadku. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu diagnozy oraz na rozpoczęciu leczenia pod okiem doświadczonych specjalistów, zapraszamy do kontaktu z Denti-Med.

Jednym z głównych wskazań do założenia aparatu ortodontycznego są nadmierne napięcia mięśni żucia. Może to prowadzić do bólów głowy oraz napięcia w okolicach twarzy i szyi, a także do wad zgryzu.

Innym wskazaniem do noszenia aparatu są wady zgryzu, czyli nieprawidłowe ułożenie zębów oraz brak zgodności między górnymi a dolnymi łukami zębowymi. Nieleczone wady zgryzu mogą dać poważne konsekwencje, m.in. zużycie zębów, choroby przyzębia oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych.

Co więcej, założenie aparatu ortodontycznego może mieć pozytywny wpływ na wygląd twarzy. Korekta zębów i zgryzu pociąga za sobą takie rezultaty, jak lepsza samoocena czy większa pewność siebie, zwłaszcza u osób, które były niezadowolone z wyglądu swojego uśmiechu.

Rodzaje aparatów na zęby

Wyróżniamy kilka rodzajów aparatów – każdy z nich dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ortodonta przeprowadza serię badań, a następnie przedstawia plan leczenia z uwzględnieniem danego modelu.

W naszym centrum oferujemy aparaty ruchome oraz nakładkowe dostosowane do wady zgryzu. W zależności od potrzeb aparaty różnią się od siebie sposobem użytkowania, długością trwania leczenia oraz wyglądem.

Aparaty stałe

Aparaty stałe składają się z pierścieni i łuków oraz dodatkowych elementów jak zaczepy, sprężyny, ligatury i wyciągi elastyczne. Tego typu aparaty ortodontyczne najczęściej muszą być regulowane co miesiąc, dzięki czemu efekt leczenia jest lepszy oraz trwalszy. Do tego pacjent ma do wyboru różne opcje kolorystyczne ligatur (tzw. gumek).

Aparaty ruchome

Ruchome aparaty na zęby to inaczej aparaty zdejmowane samodzielnie przez pacjenta. W zależności od typu wady można podzielić je na kilka wariantów. Są to przede wszystkim:

  • ruchome trzymacze przestrzeni, które pełnią taką samą funkcję, jak aparaty stałe,
  • aparaty do repozycjonowania żuchwy, których zadaniem jest wsparcie pracy żuchwy, przez co może się ona funkcjonować w odpowiedni sposób,
  • ochraniacze wargowe i policzkowe – utrzymują wargi lub policzki w odpowiedniej odległości od zębów,
  • ekspandery podniebienia, wykorzystywane do poszerzenia łuku szczęki górnej,
  • ruchome aparaty retencyjne, które zapobiegają przesuwaniu się zębów.

Aparaty nakładkowe

Aligner to inaczej aparat nakładkowy, czyli również model ruchomy. Jest bardzo podobny do aparatów stałych, natomiast nie wykorzystuje się do niego metalowych drutów i zamków, dzięki czemu zachowuje pełną elastyczność. Tego typu aparat należy zdejmować przed każdym posiłkiem oraz myciem zębów. Do zalet zaliczamy przede wszystkim skrócony czas leczenia, jednak trzeba pamiętać, że nie można go stosować przy wszystkich rodzajach wad (więcej).

Umów wizytę w Denti-Med

Interesuje Cię ortodonta w Wieliczce? Wpisujesz w Google hasło „ortodonta Kraków cennik”? Przejdź do zakładki „Kontakt” i umów się na wizytę u najlepszego specjalisty. Zadbaj o swoje zęby i ciesz się zdrowym, a do tego pięknym uśmiechem!