Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa to innowacyjna technologia stomatologiczna zapewniająca indywidualne podejście do przypadku, dzięki skanerowi 3D. Cechuje ją dokładność przy pracach protetycznych, a jednocześnie przyspiesza ich czas trwania. Jest wygodną i komfortową metodą leczenia lubianą przez pacjentów.

Stomatologia cyfrowa, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16

stomatologia cyfrowa

Umów wizytę

Czym jest protetyka cyfrowa CAD/CAM?

Protetyka cyfrowa jest jednym z największych osiągnięć współczesnej stomatologii. Cyfrowe projektowanie uśmiechu staje się standardem dostępnym w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Celem tej dziedziny jest eliminowanie błędów już na poziomie klinicznym. Pozwala to na dokładność prac protetycznych oraz redukuje ich czas.

Za pomocą skanu 3D stomatolog jest w stanie sprawdzić, jak działa zgryz pacjenta, co pozwala w późniejszym etapie zaprojektować nowy uśmiech z użyciem najtrwalszych materiałów. Dzięki tej innowacyjnej technologii stomatolog jest w stanie indywidualnie podejść do przypadku i zapewnić oczekiwane efekty.

Stomatologia cyfrowa – jakie są jej zalety?

Głównymi zaletami stomatologii cyfrowej są:

  • skrócony czas wykonania pracy protetycznej,
  • komfort dla pacjenta – brak konieczności korzystania z masy wyciskowej,
  • wysoka estetyka – odbudowa pełnoceramiczna,
  • precyzyjność,
  • wysoka trwałość.

Dla kogo jest przeznaczona protetyka CAD/CAM? 

Protetyka CAD/CAM jest stworzona dla pacjentów ceniących sobie wygodę, komfort oraz wypełnienia protetyczne, które są dobrze dopasowane, a jednocześnie zachowują estetyczny wygląd. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu CAD/CAM nasi lekarze projektują efekty wraz z technikiem z laboratorium protetycznego. W tym celu wykonywane są korony, mosty oraz implanty.

Poza dokładnością jaką oferuje stomatologia cyfrowa, dużą zaletą jest brak konieczności korzystania z masy wyciskowej, która bywa uciążliwa i nieprzyjemna dla Pacjentów.

Cyfrowe rozwiązanie to nie tylko estetycznie zaprojektowany uśmiech, ale także możliwość leczenia nakładkami, szynami retencyjnymi oraz tworzenie ochraniaczy na zęby dla sportowców.

Do najczęściej eliminowanych wad należą:

  • zgryz głęboki,
  • zgryw krzyżowy,
  • przodozgryz.

Jak wygląda projektowanie zębów w systemie CAD/CAM?

Stomatologia cyfrowa polega na skanowaniu wewnątrzustnym, które jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów. Kamera tworzy trójwymiarowy obraz jamy ustnej za pomocą serii zdjęć. Ten proces trwa zaledwie kilka minut, przy czym jest bardzo dokładny.

Na podstawie wykonanego obrazu następuje projektowanie uzupełnienia protetycznego pod okiem stomatologa, który w razie potrzeby wprowadza zmiany.

Gotowy projekt zostaje wycięty z najwyższej jakości materiału. Po tym etapie nadawany mu jest kolor pasujący do potrzeb pacjenta.