Wybielanie remineralizujące szkliwo
Wybielanie remineralizujące szkliwo to gabinetowa metoda wybielania zębów. Jest ona najbardziej skuteczną i profesjonalną metodą, która pozwala uzyskać efekt wybielenia od 7 do 8 odcieni. Dodatkowo najnowocześniejszy system wybielający umożliwia regenerację i wzmocnienie szkliwa. Wybielanie zębów remineralizujące szkliwo Wieliczka lub Kraków? Wybierz Denti-Med!
Wybielanie zębów, wybielanie prevdent, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16
Wybielanie remineralizujące szkiwo: jak długo utrzymuje się efekt tego zabiegu?
Na trwałość wybielania wpływają m.in. takie czynniki jak dieta, palenie, odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej czy przyjmowanie niektórych leków. Jednak średni czas, przez który utrzymuje się efekt wybielania zębów to od dwóch do trzech lat.
Wybielanie remineralizujące szkliwo: ile trwa?
Przed samym zabiegiem wybielania stomatolog wykonuje kilka innych czynności. Jest to m.in. wstępny przegląd zębów, a w zależności od potrzeb czyszczenie kamienia i polerowanie. Jeśli występują dwa ostatnie zabiegi, wybielanie jest zazwyczaj wykonywane na kolejnej wizycie. Podczas niej lekarz nakłada odpowiednie preparaty na zęby i naświetla je lampą. Taka wizyta stomatologiczna trwa około 180 min i składa się z trzech etapów:
- Początkowo z zębów usuwane są głęboko osadzone przebarwienia, które nie zniknęły po zabiegu higienizacji.
- Następnie nakładana jest pienista substancja, która zostaje na zębach na kilka minut. Zazwyczaj ten krok jest kilkukrotnie powtarzany. Używa się do niego także lampy.
- Ostatnim krokiem jest naprawa szkliwa — remineralizacja hydroksyapatyte
Czy wybielanie zębów remineralizujące szkliwo boli?
Zdaniem większości pacjentów zabieg ten nie jest bolesny. U bardzo wrażliwych osób może się jednak pojawić uczucie dyskomfortu zarówno podczas wybielania, jak i kilkanaście godzin po nim.
Wybielanie remineralizujące szkliwo Kraków: jak znaleźć dobrego specjalistę?
Dobry specjalista to taki, który oprócz wiedzy i doświadczenia ma również indywidualne podejście do pacjenta. I właśnie takie osoby czekają na Ciebie w centrum medyczno-stomatologicznym Denti-Med! Przy zabiegu wybielania słuchamy Twoich oczekiwań. Zwracamy uwagę na warunki w jamie ustnej, ale także na wygląd całej twarzy.
Dzięki takiemu kompleksowemu spojrzeniu uzyskujemy odcień wybielenia, który zadowala pacjenta oraz pasuje do jego urody. Korzystamy także z nowoczesnych technologii, co w połączeniu z naszymi umiejętnościami zapewnia wysoką jakość oferowanych usług.
Jakie są zalety wybielania zębów?
Dzięki wybieleniu zęby zyskują atrakcyjniejszy wygląd. A to u wielu pacjentów przekłada się na większą pewność siebie, lepsze samopoczucie oraz częstsze uśmiechanie się. W efekcie takim osobom łatwiej przychodzi podejmowanie nowych wyzwań takich jak np. wystąpienie publiczne. Czują się również bardziej komfortowo podczas nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi.
Efekty pozabiegowe są widoczne natychmiastowo. Dzięki temu możesz szybko cieszyć się nowym uśmiechem! Wybielanie wykonasz nawet dobę przed ważną okazją czy uroczystością. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu „białej diety”, o której więcej dowiesz się poniżej.
Wybielanie remineralizujące szkliwo: jakie są zalecenia po zabiegu?
Po zabiegu przez co najmniej 72 godziny należy stosować „białą dietę”. Polega ona na wykluczeniu z jadłospisu żywności i napojów, które przebarwiają zęby. Mowa tu np. o kawie, coli, herbacie, curry, czerwonym mięsie czy ciemnych owocach. Zalecane są natomiast m.in.: wędliny drobiowe, ryż, białe pieczywo, nabiał oraz woda.
Przestrzeganie białej diety jest niezwykle ważne, ponieważ zapewni Ci dłuższy efekt pozabiegowy. Wynika to z tego, że przez dobę po wybielaniu zęby są bardziej podatne na przebarwienia. Pigmenty z jedzenia oddziałują na szkliwo mocniej niż zwykle. Spożycie żywności w intensywnym kolorze w pierwszych 72 godziny po wybielaniu zębów może nawet spowodować cofnięcie efektów zabiegu!
Wybielanie regeneracyjne remineralizujące szkliwo: na czym polega?
Jak już wspominaliśmy podczas wybielania używany jest nano-hydroksyapatyt, który wnika w powierzchnię szkliwa i je odbudowuje. Demineralizacja to proces, w którego wyniku dochodzi do naruszenia szkliwa zębów. Zazwyczaj jest on efektem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, dojrzałego wieku, występowania niektórych schorzeń (np. refluksu żołądkowo-przełykowego) czy złych nawyków żywieniowych. Na zębach z ubytkami szkliwa pojawiają się białe plamki. Są one również bardziej wrażliwe na zimne oraz ciepłe napoje. Z czasem powierzchnia takich zębów staje się również chropowata.
Na wyżej wymienionych etapach możemy jeszcze zatrzymać proces demineralizacji (w kolejnych pojawia się m.in. próchnica). W tym celu wykonuje się remineralizację szkliwa, czyli jego odbudowę. W tkankę zębów wprowadza się utracone składniki. Dzięki temu po zabiegu możemy cieszyć się zdrowym uzębieniem — bez bólu czy plam próchniczych!
Wybielanie zębów: przeciwwskazania
Mimo że zabieg przy użyciu technologii Prevdent jest bezpieczny nawet dla osób z nadwrażliwością zębów, to należy z niego zrezygnować w kilku przypadkach takich jak np.:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- cukrzyca,
- choroba nowotworowa,
- epilepsja,
- alergie na składniki preparatów, które są wykorzystywane podczas zabiegu,
- stany zapalne, afty, nadżerki, próchnica (należy je najpierw wyleczyć, później z reguły można wykonać wybielanie),
- nieukończenie 16 roku życia.
Wybielanie remineralizujące szkliwo: cena
Dokładny cennik znajdziesz w zakładce u góry strony. Zastanawiasz się, jaka metoda wybielania będzie dla Ciebie najlepsza? Zapraszamy na wizytę, podczas której odpowiemy na wszelkie pytani
Umów wizytę
Powtórne leczenie kanałowe — kiedy jest konieczne? Wszystko o reendo
Wielu pacjentów, którzy przeszli leczenie kanałowe, ma nadzieję, że jest to ostateczny krok w leczeniu chorego zęba. Niestety, czasem okazuje się, że problem powraca, a
Skrzep po wyrwaniu zęba — jak wygląda i jak długo się utrzymuje?
Wyrwanie zęba, zwłaszcza ósemki, to zabieg, który często budzi pewne obawy. Jednym z najczęściej poruszanych tematów przez pacjentów jest skrzep po wyrwaniu zęba – jak
Ile trwa leczenie kanałowe zęba? Czas i liczba wizyt
Leczenie kanałowe należy do najczęściej stosowanych procedur stomatologicznych, mających na celu zachowanie zęba poprzez wyeliminowanie zainfekowanej miazgi, aby uniknąć ekstrakcji. Choć wielu pacjentów obawia się
Co i kiedy można jeść po wyrwaniu zęba? Podpowiadamy
Zdrowie jamy ustnej po zabiegu stomatologicznym, takim jak usunięcie zęba, wymaga szczególnej troski. Odpowiednie odżywianie po wyrwaniu zęba nie tylko wspiera proces gojenia, ale także
Ekstrakcja zęba przy stanie zapalnym – wszystko, co musisz wiedzieć
Kiedy ból zęba staje się nie do zniesienia, a wizyta u dentysty nieuchronnie zbliża się wielkimi krokami, pojawia się pytanie, które nie daje spokoju wielu
Na ile zębów zakłada się licówki?
Marzysz o idealnie równych i białych zębach? Licówki dentystyczne to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów estetycznych w świecie stomatologii, który pozwala osiągnąć efekt spektakularnego, hollywoodzkiego