Wybielanie remineralizujące szkliwo

Wybielanie remineralizujące szkliwo to gabinetowa metoda wybielania zębów. Jest ona najbardziej skuteczną i profesjonalną metodą, która pozwala uzyskać efekt wybielenia od 7 do 8 odcieni. Dodatkowo najnowocześniejszy system wybielający umożliwia regenerację i wzmocnienie szkliwa. Wybielanie zębów remineralizujące szkliwo Wieliczka lub Kraków? Wybierz Denti-Med!

Wybielanie zębów, wybielanie prevdent, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16

Wybielanie remineralizujące szkiwo: jak długo utrzymuje się efekt tego zabiegu?

Na trwałość wybielania wpływają m.in. takie czynniki jak dieta, palenie, odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej czy przyjmowanie niektórych leków. Jednak średni czas, przez który utrzymuje się efekt wybielania zębów to od dwóch do trzech lat.

Wybielanie remineralizujące szkliwo: ile trwa?

Przed samym zabiegiem wybielania stomatolog wykonuje kilka innych czynności. Jest to m.in. wstępny przegląd zębów, a w zależności od potrzeb czyszczenie kamienia i polerowanie. Jeśli występują dwa ostatnie zabiegi, wybielanie jest zazwyczaj wykonywane na kolejnej wizycie. Podczas niej lekarz nakłada odpowiednie preparaty na zęby i naświetla je lampą. Taka wizyta stomatologiczna trwa około 180 min i składa się z trzech etapów:

  • Początkowo z zębów usuwane są głęboko osadzone przebarwienia, które nie zniknęły po zabiegu higienizacji.
  • Następnie nakładana jest pienista substancja, która zostaje na zębach na kilka minut. Zazwyczaj ten krok jest kilkukrotnie powtarzany. Używa się do niego także lampy.
  • Ostatnim krokiem jest naprawa szkliwa — remineralizacja hydroksyapatyte

Czy wybielanie zębów remineralizujące szkliwo boli?

Zdaniem większości pacjentów zabieg ten nie jest bolesny. U bardzo wrażliwych osób może się jednak pojawić uczucie dyskomfortu zarówno podczas wybielania, jak i kilkanaście godzin po nim.

Wybielanie remineralizujące szkliwo Kraków: jak znaleźć dobrego specjalistę?

Dobry specjalista to taki, który oprócz wiedzy i doświadczenia ma również indywidualne podejście do pacjenta. I właśnie takie osoby czekają na Ciebie w centrum medyczno-stomatologicznym Denti-Med! Przy zabiegu wybielania słuchamy Twoich oczekiwań. Zwracamy uwagę na warunki w jamie ustnej, ale także na wygląd całej twarzy.

Dzięki takiemu kompleksowemu spojrzeniu uzyskujemy odcień wybielenia, który zadowala pacjenta oraz pasuje do jego urody. Korzystamy także z nowoczesnych technologii, co w połączeniu z naszymi umiejętnościami zapewnia wysoką jakość oferowanych usług.

Jakie są zalety wybielania zębów?

Dzięki wybieleniu zęby zyskują atrakcyjniejszy wygląd. A to u wielu pacjentów przekłada się na większą pewność siebie, lepsze samopoczucie oraz częstsze uśmiechanie się. W efekcie takim osobom łatwiej przychodzi podejmowanie nowych wyzwań takich jak np. wystąpienie publiczne. Czują się również bardziej komfortowo podczas nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi.

Efekty pozabiegowe są widoczne natychmiastowo. Dzięki temu możesz szybko cieszyć się nowym uśmiechem! Wybielanie wykonasz nawet dobę przed ważną okazją czy uroczystością. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu „białej diety”, o której więcej dowiesz się poniżej.

Wybielanie remineralizujące szkliwo: jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zabiegu przez co najmniej 72 godziny należy stosować „białą dietę”. Polega ona na wykluczeniu z jadłospisu żywności i napojów, które przebarwiają zęby. Mowa tu np. o kawie, coli, herbacie, curry, czerwonym mięsie czy ciemnych owocach. Zalecane są natomiast m.in.: wędliny drobiowe, ryż, białe pieczywo, nabiał oraz woda.

Przestrzeganie białej diety jest niezwykle ważne, ponieważ zapewni Ci dłuższy efekt pozabiegowy. Wynika to z tego, że przez dobę po wybielaniu zęby są bardziej podatne na przebarwienia. Pigmenty z jedzenia oddziałują na szkliwo mocniej niż zwykle. Spożycie żywności w intensywnym kolorze w pierwszych 72 godziny po wybielaniu zębów może nawet spowodować cofnięcie efektów zabiegu!

Wybielanie regeneracyjne remineralizujące szkliwo: na czym polega?

Jak już wspominaliśmy podczas wybielania używany jest nano-hydroksyapatyt, który wnika w powierzchnię szkliwa i je odbudowuje. Demineralizacja to proces, w którego wyniku dochodzi do naruszenia szkliwa zębów. Zazwyczaj jest on efektem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, dojrzałego wieku, występowania niektórych schorzeń (np. refluksu żołądkowo-przełykowego) czy złych nawyków żywieniowych. Na zębach z ubytkami szkliwa pojawiają się białe plamki. Są one również bardziej wrażliwe na zimne oraz ciepłe napoje. Z czasem powierzchnia takich zębów staje się również chropowata.

Na wyżej wymienionych etapach możemy jeszcze zatrzymać proces demineralizacji (w kolejnych pojawia się m.in. próchnica). W tym celu wykonuje się remineralizację szkliwa, czyli jego odbudowę. W tkankę zębów wprowadza się utracone składniki. Dzięki temu po zabiegu możemy cieszyć się zdrowym uzębieniem — bez bólu czy plam próchniczych!

Wybielanie zębów: przeciwwskazania

Mimo że zabieg przy użyciu technologii Prevdent jest bezpieczny nawet dla osób z nadwrażliwością zębów, to należy z niego zrezygnować w kilku przypadkach takich jak np.:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • choroba nowotworowa,
  • epilepsja,
  • alergie na składniki preparatów, które są wykorzystywane podczas zabiegu,
  • stany zapalne, afty, nadżerki, próchnica (należy je najpierw wyleczyć, później z reguły można wykonać wybielanie),
  • nieukończenie 16 roku życia.

Wybielanie remineralizujące szkliwo: cena

Dokładny cennik znajdziesz w zakładce u góry strony. Zastanawiasz się, jaka metoda wybielania będzie dla Ciebie najlepsza? Zapraszamy na wizytę, podczas której odpowiemy na wszelkie pytani

Umów wizytę