Nakładki ortodontyczne Invisalign
Nakładki ortodontyczne Invisalign to bardzo cienkie, przezroczyste nakładki, które służą do korygowania wad zgryzu i skrzywień zębów. Stanowią doskonałą alternatywę dla stałego aparatu ortodontycznego, ze względu na to, że można je wyjąć samodzielnie i w każdej chwili. Jest to bardzo wygodna i estetyczna metoda leczenia ortodontycznego.
Nakładki ortodontyczne Invisalign, Wieliczka ul. Klaśnieńska 16
Czym są nakładki ortodontyczne?
Nakładki ortodontyczne, czyli inaczej aparaty nakładowe, to szyny stosowane w leczeniu ortodontycznym. Służą korekcji małych wad i są wygodną alternatywą dla aparatów stałych. Wybierane są głównie ze względu na ich komfort użytkowania oraz przeźroczystą konstrukcję. Za pomocą tej metody leczone są wady zgryzu i skrzywienia zębów. Do tego są to aparaty ruchome, czyli można je samodzielnie wyjmować z jamy ustnej – np. w celu dokładnego umycia zębów i nakładki, ale i do jej wymienienia po określonym upływie czasu.
Przezroczysty aparat na zęby to świetne rozwiązanie dla tych osób, którzy cenią sobie subtelne, a przy tym praktyczne rozwiązania. Nakładki na zęby ortodontyczne Invisalign są niemal niewidoczne. A to dlatego, że są to produkty wykonane ze specjalnego silikonu.
Przezroczyste nakładki na zęby tworzone są na podstawie wycisku szczęki pacjenta, w związku z czym doskonale dopasowują się do uzębienia, dokładnie do niego przylegając. Taki aparat ortodontyczny przezroczysty będzie więc wartościowym wyborem wśród tych osób, które chcą zadbać o zdrowy zgryz bez bardzo widocznego klasycznego aparatu.
Nakładki ortodontyczne Invisalign projektowane i wytwarzane są na indywidualne zamówienie dla konkretnego pacjenta, co oznacza, że nigdy nie będą pasowały na uzębienie innej osoby. Ściśle przylegają one do zębów, dzięki czemu mogą nieustannie, niewielkimi siłami je przesuwać w określonym kierunku.
Podczas leczenia ortodontycznego pacjent musi regularnie zmieniać nakładki na nowe, aby stopniowo ustawiać zęby w odpowiednich pozycjach, aż do zamierzonego efektu prostych zębów. Terapia ta ze względu na możliwość wyjmowania aparatu w ciągu dnia i ze względu na konieczność samodzielnej zmiany jest więc skierowana do bardzo zdyscyplinowanych pacjentów, ściśle przestrzegających zaleceń, ponieważ tylko w ten sposób zagwarantuje osiągnięcie założonych celów.
Nakładki Invisalign – dla kogo są dedykowane?
Alignery są stworzone z myślą o pacjentach z niewielkimi nieprawidłowościami w ustawieniu zębów. Są alternatywą dla tych, którzy nie potrzebują aparatu stałego. Tego typu aparaty nakładkowe świetnie poradzą sobie z nieznacznymi wadami (np. rotacja zęba). Mogą być również stosowane do pełnego leczenia.
Aparaty nakładkowe również mogą znaleźć swoje zastosowanie po standardowym leczeniu ortodontycznym (z wykorzystaniem aparatu stałego) w celu zapewnienia retencji. Często służą do wykańczania leczenia na jego ostatniej prostej, ale i do stabilizacji osiągniętych przy pomocy klasycznego aparatu stałego efektów.
Zalety nakładek ortodontycznych Invisalign
Charakterystycznymi zaletami tego typu rozwiązania ortodontycznego są:
- komfort i wygoda,
- łatwość w obsłudze,
- zachowanie higieny podczas użytkowania,
- estetyka,
- nieinwazyjność,
- przystępność cenowa,
- dostosowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Nakładki to świetne rozwiązanie dla osób ceniących estetykę i możliwość prawie niewidocznego leczenia. Z ich użyciem możliwe jest niemal bezbolesne korygowanie zgryzu. Co więcej, taka nakładka na zęby nie podrażnia tkanek miękkich wewnątrz jamy ustnej, dodatkowo zapewniając w ten sposób mniej bolesne (w porównaniu do klasycznego aparatu) leczenie.
Dużą zaletą aparatu Invisalign jest również brak ograniczeń pod względem spożywania pokarmów. Decydując się na ten typ leczenia możesz jeść to, co lubisz, bez obawy, że część posiłku zostanie w aparacie i będzie wymagała długotrwałego czyszczenia. I co istotne, aparat na zęby nakładki będzie bezpiecznym wyborem dla alergików, gdyż nie uczula.
Jak wygląda plan leczenia?
Plan leczenia jest ułożony według potrzeb pacjenta. Oczekiwania zostaną skonsultowane z lekarzem, który zaproponuje najlepsze rozwiązania, tak aby uzyskać zamierzony efekt.
Aby stworzyć nakładki ortodontyczne, potrzebny jest obraz uzębienia pozyskany za pomocą skanera wewnątrzustnego iTero. Następnie skan w formie trójwymiarowego obrazu przekazywany jest do laboratorium, gdzie tworzone są specjalnie spersonalizowane nakładki. Jest to zestaw składający się z trzech nakładek o różnej grubości: soft (0,5 mm), medium (0,625 mm) i hard (0,75 mm) na każdy z łuków. Następnie pacjent, który otrzymał nakładki powinien stosować się do zaleceń stomatologa, aby leczenie potoczyło się zgodnie z planem.
Nakładki należy zmieniać co określony czas, według otrzymanych wytycznych. Pierwsze, soft, jak i drugie, medium, najczęściej noszone są kolejno po sobie przez tydzień. Trzecie zaś, hard, zaleca się nosić przez dwa tygodnie. Łącznie jeden zestaw użytkowany jest przez około miesiąc. Po tym czasie wykonywany jest kolejny – i tak do ukończenia leczenia. W czasie całego procesu niezbędne jest oczywiście kontrolowanie zachodzących zmian w gabinecie stomatologicznym, by w razie nieprawidłowości lekarz specjalista mógł je od razu skorygować.
Invisalign: przed i po
Denti-Med jest miejscem, w którym proponujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne przy użyciu przezroczystych nakładek Invisalign. Ustawienie Twoich zębów wymaga korekty? Za bardzo ściśnięty lub rozsunięty zgryz, nadmiernie wystający górny bądź dolny łuk – to tylko część problemów, jakim może sprostać leczenie nakładkowe.
W naszej klinice dbamy o to, by efekt przed leczeniem szybko poszedł w niepamięć i cieszył tylko ten po. Oferujemy opiekę doświadczonych specjalistów, którzy pomogą w osiągnięciu założonych celów. Prosty zgryz o odpowiednio ustawionych łukach – na takie efekty możesz liczyć po przeprowadzeniu leczenia przy użyciu nakładek.
Ile kosztują nakładki ortodontyczne Invisalign?
Ile kosztują nakładki ortodontyczne? Cena jest ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb danego klienta. W wielu przypadkach końcowy koszt takiej terapii wad zgryzu jest niższy niż przy wykorzystaniu w tym celu stałego aparatu ortodontycznego. Sam projekt leczenia nakładkowego to koszt w okolicy 350 zł. W Denti-Med leczenie nakładkowe wyceniamy na podstawie konsultacji ortodontycznej, jeśli więc interesuje Cię tego typu rozwiązanie, zachęcamy do umówienia się na wizytę.
Umów wizytę
Czy licówki niszczą zęby? Fakty i mity
Licówki to popularna metoda na poprawę wyglądu uśmiechu, jednak wokół ich stosowania narosło wiele mitów. Warto poznać fakty i mity, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście
Zapalenie miazgi zęba – przyczyny, objawy i leczenie
Zapalenie miazgi zęba to bolesna przypadłość, która może poważnie wpływać na naszą codzienność. Znając jej przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia, jesteśmy lepiej przygotowani do dbania
Flow injection – na czym polega i jakie efekty daje?
Chcesz mieć wymarzony uśmiech, ale bez konieczności inwazyjnych zabiegów? Być może rozwiązaniem jest flow injection. Co się kryje po tym pojęciem? Jak przebiega flow injection?
Proteza akrylowa – jak wygląda i ile kosztuje?
Proteza akrylowa to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań protetycznych, które nie tylko przywraca estetykę uśmiechu, ale także poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Jeśli szukasz przystępnego cenowo
Powtórne leczenie kanałowe — kiedy jest konieczne? Wszystko o reendo
Wielu pacjentów, którzy przeszli leczenie kanałowe, ma nadzieję, że jest to ostateczny krok w leczeniu chorego zęba. Niestety, czasem okazuje się, że problem powraca, a
Skrzep po wyrwaniu zęba — jak wygląda i jak długo się utrzymuje?
Wyrwanie zęba, zwłaszcza ósemki, to zabieg, który często budzi pewne obawy. Jednym z najczęściej poruszanych tematów przez pacjentów jest skrzep po wyrwaniu zęba – jak