Nakładki ortodontyczne – dzianie, leczenie, cena

Nakładki ortodontyczne to zyskujące na popularności rozwiązanie, które jest alternatywą dla stałych aparatów. Zainteresowanie rośnie przede wszystkim ze względu na estetyczne możliwości tego rozwiązania. Przezroczyste nakładki nie są widoczne, a ich noszenie jest wygodne dla pacjentów. Dowiedz się więcej, jakie korzyści płyną z zastosowania nakładek ortodontycznych. Sprawdź, jak przebiega proces leczenia, jakie efekty można osiągnąć oraz ile kosztuje leczenie nakładkami na zęby.

A-ligner – co to jest i jakie ma zalety?

Nakładki ortodontyczne A-ligner to przeźroczyste aparaty. Sprawdzą się idealnie u osób, które nie chcą prostować zębów za pomocą stałego aparatu.

Ich największą zaletą jest to, że można je ściągnąć w każdej chwili. Nakładki na zęby dobrze sprawdzają się także podczas aktywności sportowych. Dzięki zastosowaniu nakładek ortodontycznych nie musisz się obawiać o to, że będą Ci one przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu.

Kolejną korzyścią, jaką mogą dać nakładki ortodontyczne A-ligner jest ich przeźroczysta forma. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie estetyczny wygląd i nie są przekonane do tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Działanie nakładek ortodontycznych

Celem nakładek na zęby jest korekcja wad zgryzu. Jest to świetna alternatywa dla stałych aparatów. Niewidzialna ortodoncja A-ligner to skuteczna metoda prostowania zębów i zachowania przy tym pięknego uśmiechu.

Leczenie w Denti-Med

Aby zacząć leczenie z wykorzystaniem nakładek na zęby, najpierw trzeba przejść odpowiednią diagnostykę. Przed rozpoczęciem leczenia warto umówić się na konsultację, aby zapoznać się planowanymi działaniami.

Na tym etapie lekarz wykona i przeanalizuje skan uśmiechu . Dzięki temu ortodonta będzie mógł postawić diagnozę oraz przedstawić możliwości zastosowania nakładek ortodontycznych. Następnie na podstawie cyfrowego obrazu, wykonywane są indywidualne nakładki. Dostarczane są one krótkimi seriami (na około 2-3 miesiące).

Nakładki ortodontyczne zmienia się po dwóch tygodniach użytkowania. W momencie, kiedy pacjent nosi je niezgodnie z zaleceniami, czas ten należy wydłużyć. W trakcie leczenia występują wizyty kontrolne. Zazwyczaj są one rzadkie, jednak ich ilość jest zależna od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Nakładki ortodontyczne – cena

Cena leczenia nakładkami na zęby jest bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od ilości przygotowanych nakładek. Te z kolei są uzależnione od złożoności wady zgryzu. Im bardziej problematyczne schorzenie, tym więcej nakładek jest potrzebnych.

W Denti-Med pacjent płaci wyłącznie za nakładki, które odebrał. Jeśli leczenie jest zadowalające na pewnym etapie, można je zakończyć wcześniej. W takim wypadku koszt leczenia jest niższy, niż planowano na początku.

Cennik usług świadczonych w Denti-Med znajdziesz tutaj.